Coraz częściej różnymi zmianami zaskakuje nas Facebook. Pojawiają się nie tylko nowe funkcje, ale także modyfikacje wyglądu strony. Już niebawem witryna zrezygnuje z niebieskiej belki i doda okrągłe obrazki ze zdjęciami profilowymi.

Możliwe, że wielu użytkownikom już znudził się obecny wygląd News Feeda na mobilnych aplikacjach Facebooka, a może nawet w pewnym stopniu zaczął przeszkadzać. Dlatego celem nowego, poprawionego wyglądu jest ułatwienie przeglądania głównego interfejsu. Postanowiono więc pozbyć się niebieskich akcentów i nagłówków w wielu sekcjach. Firma zapewnia, że ułatwi to nawigację i sprawi, że po Facebooku będzie można poruszać się łatwiej i bardziej spójnie.


Inaczej też będą wyglądały wątki komentarza dotyczącego postów. Teraz będą wyglądać bardziej jak komunikaty, a zwłaszcza rozmowy prowadzone na Messengerze. Komentarze będą przedzielone prostymi przerwami w linii, a każdy z nich będzie miał własny szary dymek z wiadomością, co znacznie ułatwi śledzenie danego wątku.Nowy wygląd będzie nieco przypominał ten, który na co dzień widzimy na stronach Twittera. Ikony zmienią się z kwadratów na koła, kciuki w górę, przyciski udostępnienia, komentarze, itp. Wszystkie te zmiany mają zdecydowanie ułatwić przeglądanie aplikacji, a nowe, bardziej proste projekty będą znacznie przejrzyste i bardziej czytelne.