Na Facebooku zrobiło się głośno na temat Harrego Pottera, kiedy z okazji 20 rocznicy wydania książki na portalu pojawiły się animacje czarodziejskich różdżek. Potem pojawiło się różowe "xoxo", które przywoływało serduszka, a teraz znowu możemy się cieszyć nową funkcją, dzięki której otrzymamy możliwość pogratulowania przyjaciołom w nietypowy sposób.

Niedawno Facebook zaskoczył nas animacją, która uwalniała na ekranie deszcz serduszek. Wystarczyło jedynie napisać frazę „xoxo” albo kliknąć w czerwony napis dodany przez innego użytkownika, żeby „ożywić” naszą tablicę.

Od teraz nie jest to już jedyne słowo, które przywoła oryginalne efekty specjalne. Teraz można w równie interesujący sposób złożyć komuś gratulacje. Słowa „gratki” albo „gratulacje” napisane w statusie czy komentarzu spowodują, że na naszym ekranie pojawią się baloniki i konfetti. Podobnie jak z „xoxo” możemy po prostu kliknąć na kolorowe słowo, żeby osiągnąć taki sam efekt.

Nowa animacja to bardzo miły gest ze strony twórców Facebook'a. Okazji do składania gratulacji nie brakuje, a teraz będzie to jeszcze bardziej sympatyczne.