Już w kwietniu do obiegu trafi banknot o nominale 20 zł, na którym w jego centralnej części pojawią się podobizny Mieszka I oraz jego żony- Dobrawy. Narodowy Bank Polski wyemituje banknot kolekcjonerski z okazji 1050 rocznicy chrztu Polski.

Banknot pojawi się w obiegu 12 kwietnia, został zaprojektowany przez Krystiana Michalczuka. Nowe 20 zł zostanie wyemitowane w nakładzie nie przekraczającym 35 tys. sztuk. W centralnej części banknotu widnieje Mieszko I wraz z Dobrawą. Na odwrocie banknotu przedstawiono wizerunek katedry gnieźnieńskiej. Wszystkie banknoty i monety emitowane przez NBP są prawnym środkiem płatniczym w Polsce. Ich sprzedaż jest prowadzona w oddziałach okręgowych NBP oraz przez sklep internetowy NBP.

W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest i porzucił swoje pogańskie żony, by poślubić czeską księżniczkę Dobrawę. W ten sposób pogański władca zapoczątkował chrześcijaństwo na ziemiach polskich, a podległe mu plemiona dołączyły do europejskiej wspólnoty, tworząc początki Państwa Polskiego.