Palenisko ogrodowe, biokominek, czy może grill? Sprawdziliśmy, czym najlepiej ogrzejesz się w jesiennym ogrodzie.


Biokominek Garafia jest luksusowy i efektowny, a przyjemny ogień, miło nas ogrzeje - sklep OgrodolandiaJesienny ogród jest początkowo
bardzo malowniczy i szkoda byłoby rezygnować z wypoczynku w tak pięknej scenerii. Niestety, jesienne dni stają się coraz krótsze, chłodniejsze, szczególnie wieczory, kiedy to lubiliśmy siadywać na tarasie po pracy, są coraz bardziej rześkie.

Nadejście jesiennych chłodów nie oznacza  jednak, że musimy rezygnować z wypoczynku w ogrodzie. Ogrzewacze ogrodowe pozwolą nam cieszyć się ogrodem w każdej porze i pogodzie, dzięki nim ogrodowe spotkania będą mogły trwać do białego rana.


Ogrzewacz ogrodowy Florenz pozwoli nam korzystać z ogrodu czy tarasu, przy każdej pogodzie, nawet w chłodniejsze dni - sklep
Ogrodowy Salon

 

Istnieje wiele urządzeń, które pozwolą nam podnieść temperaturę powietrza o przyjemnych kilka stopni, dzięki czemu dalej bez przeszkód będziemy mogli korzystać z uroków wypoczynku w ogrodzie.

Zastosowanie na tarasie jednego z palenisk, promienników, czy też biokominka, pozwoli nam cieszyć się przyjemną temperaturą i świeżym powietrzem jeszcze długo po nadejściu jesieni. Co sprawdzi się w Twoim ogrodzie najlepiej? Czy postawić na designerskie palenisko, funkcjonalny grill , czy też wygodny promiennik? W dalszej części artykułu porównaliśmy dla Ciebie każde z tych urządzeń.

Wygodny promiennik ogrodowy

Promienniki ogrodowe to bardzo liczna i różnorodna grupa, gdzie poszczególne sprzęty różnią się zarówno sposobem zasilania, jak też miejscem montażu.

Wyróżnić możemy promienniki zasilane energią elektryczną oraz promienniki gazowe. W każdej przestrzeni ogrodowej natomiast możemy zamocować promienniki stojące, podłogowe, ale do wyboru mamy też promienniki sufitowe oraz ścienne. Jak działa promiennik? Ogrzewa powietrze znajdujące się w jego pobliżu. Nie ogrzewa przedmiotów, ludzi, dzięki czemu jego działanie jest przyjemne i wygodne.


Promiennik podłogowy czarny GS09, zasilany elektrycznie, jest wygodny, efektowny i efektywny - sklep Ogrodolandia

Promienniki zasilane z sieci elektrycznej sprawdzą się, kiedy chcemy umieścić go na tarasie czy w ogrodzie, gdzie mamy dostęp do prądu. Bliskie sąsiedztwo domu pozwoli nam wygodnie użytkować taki promiennik. Natomiast na imprezy plenerowe, czy też w dalszych zakątkach ogrodu, sprawdza się promienniki gazowe. Takie urządzenia są bezpieczne w użytkowaniu, gdyż wyposażone są w szereg zabezpieczeń, które chronią jego użytkowników - na przykład większość promienników gazowych, w momencie kiedy się przewróci - na przykład gdy przez nieuwagę go potrącimy - odcina dopływ gazu, a tym samym nie stwarza zagrożenia. Promienniki gazowe są bardziej mobilne, wygodniejsze w użyciu, nie musimy rozciągać przedłużacza, aby doprowadzić prąd do dalszych miejsc w ogrodzie. Forma elektryczna natomiast jest częściej wybierana na tarasy położone bliżej domu.

Aby działanie promiennika było odczuwalne i skuteczne, musimy dopasować jego moc do wielkości ogrzewanej przestrzeni . Promienniki mogą ogrzewać nas z jednakową mocą, ale najczęściej są wyposażone w 3-stopniową skalę grzewczą, która pozwala dopasować pracę ogrzewacza, w zależności od warunków atmosferycznych czy wielkości tarasu, balkonu, ogrodu.

Promienniki ogrodowe często są wyposażone w dodatkowe udogodnienia - możemy kupić promiennik z lampą, czy też promiennik z mp3.

Najczęściej elementem grzewczym w promienniku jest lampa halogenowa, bardzo wydajna, wygodna i bezpieczna forma grzewcza. Promienniki wyloguje się z aluminium lub innego metalu, a ich design pozwala na użytkowania ich w nawet najbardziej ekskluzywnych ogrodach, czy też w przestrzeniach komercyjnych.

A może designerskie palenisko ?

Paleniska ogrodowe stały się w ostatnim czasie bardzo modne. Wszystko za sprawą ich designerskiego wyglądu. Paleniska ogrodowe to najczęściej bardzo efektowne konstrukcje, wykonane z metalu takiego jak stal węglowa, czy stal corten. Mają ciekawe kształty i formy, dzięki czemu łatwo pomylić je z ogrodowymi rzeźbami. Paleniska ogrodowe mogą mieć postać czary, ustawionej na stalowych nóżkach, czy też postumencie. Czara jest miejscem, gdzie rozpalamy ogień, a po nałożeniu na nią rusztowania, możemy też przygotować coś na ząb. Niektóre paleniska to wysokie konstrukcje, wyglądają jak stalowe słupy, z umieszczonym wewnątrz paleniskiem.


Palenisko Ofyr pozwoli nam przygotować smaczne posiłki, a jednocześnie przyjemnie ogrzeje powietrze - sklep Ogrodolandia

Paleniska ogrodowe są nieco mniej wygodne, ale pokochają je wszyscy, którzy lubią ogniska czy grillowanie. Tu również obchodzimy się z prawdziwym ogniem. Paleniska ogrodowe są zasilane drewnem, brykietem lub węglem. Buszujący w palenisku ciepły żar, ogrzewa nas skutecznie, a dodatkowo tworzy niepowtarzalny klimat. Trudno chyba wyobrazić sobie bardziej romantyczną scenerię, niż taras lub ogród skąpany w ciepłym świetle paleniska.Dodatkowo palenisko może posłużyć nam jako miejsce przyrządzania posiłków i grillowanie.

Grill jako centrum ogrodu

Spotkania przy grillu to chyba najpopularniejszy sposób spędzania wolnego czasu w ogrodzie z najbliższymi. Grillowane posiłki mają niepowtarzalny aromat, a same spotkania to doskonała zabawa dla każdego. Grill ogrodowy często więc staje się centrum tarasu, czy też ogrodu. Do wyboru mamy grille mobilne, aluminiowe czy też stalowe, oraz grille murowane. Konstrukcja z metalu jest wygodna w użytkowaniu, ponieważ zapewniam nam więcej swobody, chociaż najczęściej i tak rozstawiamy grill w tym samym miejscu. Murowane grille zobowiązują nam do pozostania w miejscu, jednak ich konstrukcja jest bardziej trwała i solidna, od metalowych kolegów. Niezależnie jednak, czy to blaszany czy murowany, grill może stać się przyjacielem naszych jesiennych wypoczynku na tarasie. Wystarczy tylko rozpalić w nim ogień, dorzucić trochę węgla czy brykietu i od razu robi się cieplej, a i upiec coś można…

Luksusowy biokominek ogrodowy

Biokominki ogrodowe najczęściej składają się z ceramicznego korpusu, wyposażonego w palnik ze stali szlachetnej oraz klosza szklanego, który utrzymuje ogień w ryzach. Biokominki zasilane są biopaliwem, dzięki czemu w czasie spalanie nie wydziela się dym, zapach, czy osad. Urządzenia są ekologiczne i przyjazne dla środowiska.

W sprzedaży możemy wyróżnić duże i mniejsze biokominki podłogowe, a także biokominki stołowe. Urządzenia te mogą być użytkowane w ogrodzie, ale również we wnętrzach. Biokominki są luksusowe, nadają każdej przestrzeni niepowtarzalnego uroku i charakteru. Będą pasować do nowoczesnych i eleganckich ogrodów i na takie same tarasy.


Biokominki są ekskluzywne i nowoczesne.

 

Biokominki wyróżniają się z otoczenia, stają się wizytówką ogrodu, a także podkreślają świadomość ekologiczną i dobry gust swoich właścicieli.

Jesienne dni w ogrodzie są pełne uroku i czaru - rześkie powietrze, feria barw, która otacza nas w każdym kącie ogrodu, klucze ptasich wędrowców, odlatujących do cieplejszych miejsc, i my na wygodnym leżaku, z kubkiem aromatycznej kawy, korzystamy z ostatnich promieni słońca. Szkoda byłby rezygnować z tam malowniczego i przyjemnego obrazka, z powodu niższych temperatur.