Każdy chciałby rozszyfrować znany serwis społecznościowy, jakim jest Facebook. Póki co, było to wykorzystywane na masową skalę przez złośliwe oprogramowania, kuszące wskazaniem osób, które zaglądają na nasz profil. Teraz jednak znaleziono sposób na to, by zobaczyć kto z naszych znajomych na przestrzeni całej historii Facebooka, usunął nas z listy swoich znajomych.

W celu przeanalizowania historii własnego profilu, w pierwszej kolejności trzeba zajrzeć do ustawień znajdujących się na stronie głównej. Po wykonaniu tego kroku, przechodzimy do wysłania prośby o przesłanie nam na skrzynkę mailową informacji dotyczących archiwum naszego konta. W ciągu kilku minut, powinniśmy otrzymać wiadomość, w której zostanie umieszczony link prowadzący nas do spakowanego pliku.

Po pobraniu na dysk, a następnie rozpakowaniu pliku, zaglądamy do dokumentu htm „index”. To właśnie w nim zawarte są wszystkie informacje dotyczące naszego profilu. W folderze znajomi, znajdziemy wszystkie informacje na temat kogo zapraszaliśmy do grona naszych znajomych, a kogo stamtąd usunęliśmy. W analizie przeprowadzonej przez Facebook, nasze dane zostały również przyporządkowane konkretnej grupie wiekowej.

Jeżeli chcemy skorzystać z opcji, by sprawdzić ile znajomych, a także kto dokładnie usunął nas ze swojej listy, możemy posłużyć się wtyczką Who Deleted Me. Chcesz jeszcze bardziej posiedzieć w swojej internetowej przeszłości? Proponowany sposób umożliwia dokładne prześledzenie wszystkich prowadzonych konwersacji. Serwis także zbierał wszelkie informacje na temat naszych logowań, kiedy, jak długo, skąd, oraz przy użyciu jakiej przeglądarki.