Poczta Polska ma wziąć udział w projekcie cyfryzacji usług publicznych. Rozmowy na ten temat przeprowadzali między innymi Marek Chibowski, pełniący rolę przewodniczącego Zarządu Poczty Polskiej, Piotr Woźny – podsekretarz stanu w ministerstwie cyfryzacji, a także minister cyfryzacji, Anna Stróżyńska wraz z ministrem infrastruktury i budownictwa, Andrzejem Adamczykiem.

Przez wiele lat zadaniem Poczty Polskiej, było pośredniczenie pomiędzy obywatelami, a administracją. Obecnie powstaje projekt, by zamiast pocztowego stempla, wykorzystywać elektroniczne wiadomości mające na celu ułatwienie kontaktu Polaków z jednostkami samorządowymi. Tym razem, miałoby się to odbywać przy użyciu bezpiecznej platformy cyfrowej.

Marek Chibowski, prezes Poczty Polskiej wypowiedział się na temat instytucji poczty bardzo pozytywnie: „Poczta Polska od dawna pełni funkcję komunikacyjnego krwiobiegu państwa. Nie chcemy przegapić swojej szansy przy realizacji prestiżowych rządowych programów, do których z pewnością należy budowanie platformy e-administracji”.

Każdy obywatel ma możliwość komunikowania się z państwem za pośrednictwem platformy Envelo. Jest ona nie tylko funkcjonalna, ale przede wszystkim posiada wszystkie wymagane certyfikaty bezpieczeństwa. Dzięki platformie, a także zasługom placówek pocztowych, listonoszom i innym pracownikom, rząd może dotrzeć do każdego Polaka na terenie całego kraju.

Prawdopodobnie operator Envelo będzie miał udział w rządowym serwisie internetowym obywatel gov.pl. Projektem wprowadzającym korelację platformy z ministerstwem, ma być możliwość odbioru przesyłek sądowych, które będą udostępniane na Koncie Zaufanym. Wiadomość elektroniczna byłaby tak samo ważna jak pismo urzędowe. Dodatkowo odbiorca mógłby otrzymywać cyfrowe awizo z informacją o rodzaju listu.